Healthy livestyle against civilization diseases

Nasz Projekt był odpowiedzią na dotykające coraz szerszą grupę młodych ludzi choroby cywilizacyjne, a zwłaszcza ich prewencję. Kiedyś problemy takie jak cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia lękowe, depresja, otyłość, bezsenność i wiele wiele innych, dotykały zwłaszcza osób starszych, „w sile wieku”. Obecnie te choroby zaczynają doskwierać coraz częściej osobom młodym, a nawet dzieciom. Według wielu badań i publikacji, dzieje się tak zarówno z powodu stresu, jak również z łatwego i szybkiego stylu życia, zażywania zbyt dużej ilości niepotrzebnych leków i stymulantów (napoje energetyczne, i mniej legalne substancje), braku snu, braku tzw work-life balance, itp. Dzięki naszym działaniom, chcieliśmy po pierwsze zwrócić uwagę na choroby cywilizacyjne, na jakie młodzi ludzie coraz częściej cierpieli, tak aby pokazać, że nie były one problemami ludzi po 60 rż, a realnym problemem nastolatków i młodych dorosłych. W tym celu zrobiliśmy krótki filmik pokazujący te choroby cywilizacyjne. Po drugie poprzez skupienie się na temacie zdrowego stylu życia, chcieliśmy pokazać je jako element prewencyjny w rozwoju i unikaniu chorób cywilizacyjnych opracować tj, stworzyliśmy bank pomysłów i wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia (zdrowia psychicznego, diety, ruchu, kontaktów międzyludzkich) w formie konta na instagramie, na którym je publikowaliśmy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kampanią społeczną w formie krótkich filmów edukacyjnych, przygotowanych przez uczestników:

oraz profilu na Instagramie, na którym zamieszczaliśmy np. zdrowe aktywności fizyczne, przepisy czy porady dotyczące zdrowego trybu życia: https://www.instagram.com/wellnessguardians?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

Share

Może Cię także zainteresować